Toptan Civciv Satışı

Faliyet gösterdiğimiz civciv üretimi ve toptan civciv satışı konularında müşterilerimize kaliteli hizmeti ve güveni bir arada sunmanın gururunu yaşıyoruz. Civciv satışı konusunda her türlü sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Porfesyonel koşulların sağlandıgı civciv çiftliğimizde Lohman Brown, Atax, Australorp, Sussex, Sasso, Ligorin, Pleymut ve Nick Brown civciv ırkları yetiştirilmekte ve toptan civciv satışı yapılmaktadır. Türkiyenin heryerine toptan civciv gönderimi yapıyoruz detaylı bilgi için iletişim numaramızdan yada mail adresinden bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

Lohman Brown Civciv

Salma ve dogal olarak tavukculuk yapmak isteyen kişi yada kurumların ilk tercihi Lohman Brown cinsi tavuklar ilk tercih edilenlerdendir. Verimi yüksek olarka bir cins olmakla beraber yumurta üretiminde kullanabileceginiz bir tavuk ırkıdır. Yumurtlama dönemi sonunda hayvanlarınızın etindende yararlanabilirsiniz. Lohman Brown ırkına ait tavuklardan elde edeceginzi yumurta köy yumurtası dedigimiz kahve rengi şeklindedir. Lohman Brown ırkı tavuk bakımı konusunda doğal bir ortram suna bilmek ve takviye basinlerle hayvanın besi oranını arttırmak siz yumurta adeti olarak geri dönüş sağlayacaktır. Lohman Brown tavuk ırkı doğal yumurta üretimi için faaliyet gösteren kişi yada kurumlar için ideal bir ırktır.

Atax Civciv

Atax tavuk ırkı Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü tarafından yıllarca süren araştırma ve çalışmalar sonucu üretilen Türkiyenin ilk yerli yumurta tavuğu ünvanını almıştır. Atax ırkı tavuklar ortalama 2.5 - 3 yıl verimli olarak yumurta üretiminde kullanılmaktadır. Salma tavukçuluk sınıfında en verimli yumurta tavuğu ırklarında başta gelmektedir. Bunun nedeni ise atax ırkı tavukların doğal sartlarda daha dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu nedenle Türkiyede son dönemlerde yumurta tavukçulugunda en çok tercih edilen ırk olmuştur. Gri ve Bej rengi yumurta vermektedir.Organik yumurta üretimi için tercih etmeniz gereken ırklar arasındadır.

Australorp Civciv

Australorp tavuk ırkı yıllık oranda en çok yumurta verimi sağlama unvanı kazanmış bir ırktır. Standart kosullarda bile yıllık ortalama 240 - 260 adet yumurta alabileceginiz bir yumurta üretim ırkıdır. Australorp tavuk ırkını digfer ırklardan ayıran en belirgin özellik yavaş süresinin daha uzun ve yumurta verimininde bu yönde doğru orantılı olmasıdır. Ortalama 7 yıl boyunca verimi düşürmeden yumurta üretiminde kullanılması mümkündür. Australorp Irkı tavukların yumurta rengi kahve rengi ve tonları şeklindedir. Australorp ırkı tavuklar siyah, beyaz ve mavi renklere sahiptir.

Sussex Civciv

Sussex Etlik Yarka ve Yumurta tavukları, İngiltere’de bilinen en eski tavuk türüdür. Hem et hem de yumurta tavuğu olarak, çift yönlü beslenebilen tavuklardandır. Modern tavukçuluk sektörününde çok büyük etkileri olan Sussex ırkı, modern tavukçuluğun atası olarak da bilinir. Sussex tavuğunun bilinen türleri şunlardır: Kahverengi (Brown), Devetüyü rengi (Buff), Açık renk (Light), Kızıl (Red), Çilli (Speckled), Beyaz (White), Taçlı (Coronation) Sussex tavukları uysal, çevreye ve değişen koşullara kolay uyum sağlayabilen, insanlardan rahatsız olmayan bir ırktır.Büyük (Large) ve Cüce (Bantam) ebatları vardır. Çift yönlü olan Sussex tavukları kümes hayvancılığının çift yönden (yumurta ve et) en verimli tavuğu olarak bilinir. Krem rengi ile açık kahverengi arasında değişen renk tonlarında, büyük boy (Large) yumurta yumurtlarlar.  Son zamanlarda çok nadir de olsa açık yeşil renkte yumurtlayan Sussexlere de rastlanmaktadır. Yılda 260 civarında yumurtlayabilirler.

Sasso Civciv

SASSO ırkı YARKA, Fransız menşeili özel bir ırk. Mevcut broiler ırkından tamamen farklı. Brolierin tüyleri beyaz iken bu pilicin tüyleri kızıl kahverengi.  Sasso ırkı anatomik olarak da Brolierden farklılıklar gösteriyor; göğsü ve bacakları daha ince ve daha uzun olarak görünür. Sasso ırkı ile yumurta yetiştiriciliğinde verimli bir getiri olacağı gibi Saso ırkı et verimli bir ırk tır. Özelikle salma olarak doğal etlik tavuk ve organik tavuk üretiminde kullanılabiliçek et verimi yüksek bir ırktır. Saso lar ın hızlı et gelişimi ve et lezzetinde aroma sebebi ile salma organik etlik sektöründe çok kullanılan bir ırk olmuştur. Saso lar doğal et tavukçuluğunda ve organik tavuk üretimin de ortalama 3 ayda kesime gelir ve 3 ay  içersinde 2 kg ile 3.5 kg arasında canlı ağırlıkları gelmektedir.

Ligorin Civciv

Ligorin diğer bir adıyla Leghorn olarak bilinen tavuk ırkı beyaz yumurta üretimi için tercih edilen ve en çok bilinen bir yumurta üretim ırkıdır. Yumurta ırkları arasında en fazla verim alabileceginiz bir türdür. Üreticiler için en cok tercih edilmesinin nedeni üretim verimidir. Ligorin ırkı tavuklar ortalama olarak 18-20 hafta arasında ilk yumurtalarını verirler. Standart bir bakımda dahi yılda 280 - 300 arasında bir yumurta verimine sahiptir. Yumurta renkleri genelde beyaz olmakla beraber ara ar bej rengi yumurtlamaktadır. Salma ve kapalı yumurta üretiminde tercih edilebilir. Ortalama yaşam süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Yumurta verimi ve yasam süresi bakım ve yasak ortamlarına göre değişiklik gösterebilir.

Pleymut Civciv

Pleymut tavuk ırkını diğer ırklardan ayıran özellik bol yumurta verimi değil zorlu hava sartları ve bakımsız kümeslerde dahi yumurta vermeye dayanıklı olmasıdır. Zorlu tüm sartlara dayanıklı ve salma durumlarında beslenme için diger ırklardan cok daha hırslı ve başarılı bir ırktır. Barınma sıkıntısı bulunmayan pleymutlar bakımsız kümeslerde dahi hastalıklara karşı dayanıklıdırlar. Amerikan ırkından olan bu tavuk cinsi Dominique ırkı horozlarla Siyah Cochin ırkının melezlenmesi sayesinde elde edilen tavuklardır. Yumurta renkleri açık kahve ve krem şeklinde görülmektedir. Salma tavukçuluk için ideal bir tavuk ırkıdır.

Nick Brown Civciv

Nick Brown Tavuk cinsi genellikle salma tavukçulukta tercih edilmektedir. İlk yumurtlama evresi civcivlerin 16-18 haftalık duruma gelmesiyle başlamaktadır. Salma tavukçulukta bu süreç 19-20 haftaya kadar çıkabilir. Nick Brown tavuk ırkı yıllık 270-290 adet yumurta verimliligi sağlamaktadır. Yumurta renkleri kahverengi ve tonları şeklindedir. Nick Brown tavuk ırkını benzerligi nedeniyle Lohman Brown türü tavuk ırkıyla  benzetebilirsiniz. Genel özellileri ve görünüşleri birbirini andırmaktradır. Nick Brown ırkı civciv satışı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.