Toptan Etlik Civciv Satışı

Etlik civciv satışı için gerekli tüm ortamı sizin için sağladık. Verimli civciv yetiştirmek için etlik civcivlerin sağlıklı bir şekilde  dünyaya gelmesi gerekiyor. Genç tavukçuluk olarak sağlıklı ortamlarda yetiştirilen etlik civcivlerden daha yüksek verim alabilirsiniz. Profesyonel ellerde dogan civcivler, yetiştirilmesi ve ticari faaliyetlerinizin tamamlanmasında sizlere yardımcı olur. Etlik civciv ırklarımız hakkında  aşağıda çeşitli bilgileri sizlerle paylaştık. Etlik civciv satın almadan önce bizlerle görüşebilirsiniz.

Ross 308 Civciv

Ross 308 civciv ırkı diğer bir adıyla et tavuğu olarak bilinmektedir. Et tavuk ırkları arasında en verimli oldugundan ençok tercih edilen ırktır. Veriminin yüksek, dayanıklı, sağlıklı, bagışıklıgı yüksek oldugundan tavuk et üretimi ticareti için tercih sebebidir. En iyi özelligi ise kısa sürede üretim aşamasını tamamladıgı için besi tavukçulugunda çok fazla tercih edilmektedir. Ülkemizin  iklim şartlarına en uyumlu et tavuk ırkı Ross 308 cinsidir. Ross 308 civciv satışı için iletişime geçebilirsiniz.

Broiler Civciv

Broiler civciv soyu Ross 308 ırkı ile neredeyse aynıdır. Broiler etlik civciv, oldukça hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu nedenle etlik civciv alıcıları için oldukça fazla tercih edilmektedir. Yumurtadan çıktıktan sonra 40 -50 gün arasında kesime hazır duruma gelmektedir. Broiler etlik ırkı bol et ve ince kemik yapısıyla bilinmektedir. Bu ırkın yazıf noktası hızlı bir büyüme evresi geçirtigi için çok dayanıklı bir ırk oldugu söylenemez. Bu nedenle yetiştirilme ortamlarının sağlık koşullarına uygun olması tercih edilir. Sağlıklı bir et üretimi için etlik civciv yetiştirilmesi sırasında temiz ve uygun bir ortam sağlanmalıdır. Civciv üretim çiftliğimizde ve toptan civciv satışı ırklarımızda Red (kırmızı), white (beyaz) Broiler civciv ırkları mevcuttur.

Sasso Civciv

Sasso tavuk ırkı Fransız kökenli bir tavuk ırkıdır. Sasso civcivler etlik üretimde kullanıldıgı gibi aynı zaman yumurta üretiminde de kullanılabiliyor. Hem et civciv hemde yumurta civcivi olarak satışı yapılmaktadır. Sasso ırkının hızlı et gelişimi ve et lezzetinde ki aroma sebebi ile salma organik etlik sektöründe çok kullanılan bir ırk olmuştur. Sasso civcivler doğal et tavukçuluğunda ve organik tavuk üretimin de ortalama 90-100 günde kesim gelişimini tamamlar. Yine 90-100 gün içersinde 2.5 kg ile 3.5 kg arasında bir agırlıga gelmektedir. Salma ve kümes tavukçulugunda kullanılabiliyor. Yumurta renkleri gri ve tonları şeklindedir. Ayrıca yumurta veriminde çok fazla çift sarılı olarak tabir edilen yumurta almak mümkündür.